Lentepasta Primavera met seizoensgroenten

De lente is inmiddels weer in volle gang en dat betekent dat we al een tijdje mogen genieten van heerlijke groenten die bij dit seizoen horen. We geven je het recept van een heerlijke lentepasta boordevol (lente)groenten.

Lentepasta seizoensgroenten | Eigenhuis Keukens
Borders
Page divider element

De lente is inmiddels weer in volle gang en dat betekent dat we al een tijdje mogen genieten van de heerlijke groenten die bij dit seizoen horen. Heb je ons gerecht met witte asperges bijvoorbeeld al geprobeerd? Dan is het nu tijd voor een nieuw culinair hoogstandje, dat overigens net zo lekker is! We geven je het recept van een heerlijke lentepasta boordevol (lente)groenten.

De lente staat bekend om de verrukkelijke groentes. Denk hierbij aan (groene) asperges, venkel, doperwten en champignons. Om een échte lentepasta te bereiden, zijn deze groenten dan ook essentieel. Daarom hebben we een heerlijk recept gecreëerd: pasta Primavera met seizoensgroenten.

Lentepasta maken met Eigenhuis Keukens

Benodigdheden (4 personen)

  • 2 teentjes knoflook
  • 1 venkel
  • 250 gr. champignons
  • 250 gr. groene asperges
  • 400 gr. penne, spaghetti of linguine
  • 100 gr. doperwten
  • 100 ml. kookroom
  • 75 gr. Parmezaanse kaas
  • Verse basilicum
  • 2 el. olijfolie
  • Peper en zout

Hoe te bereiden?

  1. Pers de teentjes knoflook fijn, snijd de champignons in vier stukken, loof de venkel en snijd deze vervolgens door de helft.
  2. Haal het harde gedeelte van de asperges en breek de asperges hierna door.
  3. Kook de pasta zoals op de verpakking staat vermeld.
  4. Verwarm twee eetlepels olijfolie in een grote pan.
  5. Fruit hier de knoflook in op middelhoog vuur en voeg hierna de champignons toe. Bak dit zo’n vijf minuten lang, tot de champignons goed bruin zijn.
  6. Zet het vuur iets lager, voeg de asperges, venkel en doperwten toe en breng ze op smaak met zout en peper. Laat het dan zo’n vijf minuten sudderen.
  7. Voeg de kookroom toe en strooi de helft van de Parmezaanse kaas eroverheen.
  8. Roer alles goed door elkaar en voeg daarna de pasta eraan toe.
  9. Schep de pasta op.
  10. Garneer de pasta met de overige Parmezaanse kaas en verse basilicum.

Uiteraard kun je ook andere groentes bij deze pasta combineren. Eet smakelijk!

Lentepasta Primavera | Eigenhuis Keukens

Meer kookinspiratie opdoen?

Geregeld deelt Eigenhuis Keukens nieuwe recepten en nieuwe keukentrends uit keukenland op verschillende social mediakanalen. Wil je vaker op de hoogte worden gehouden? Volg ons dan direct op Instagram en Facebook.

Klanten over Eigenhuis Keukens

Eigenhuis Keukens wordt gemiddeld beoordeeld met een 9.5 uit 10 op basis van 178 beoordelingen in de laatste 12 maanden.

Blob element background
alles uit de kast gehaald

Na een keukenbrand moesten wij op stel en sprong een keuken bestellen en zijn teruggegaan naar Eigenhuis Keukens omdat we daar 8 jaar geleden ook fijn geslaagd zijn. Gino en zijn collega's hebben er alles aan gedaan om zo snel... Lees meer

Chat bubble icon 10
Sander en Debby uit Weesp
13-06-2025
Klantvriendelijk en nemen de tijd

Je word goed geholpen duidelijk advies en maken mooie tekeningen zodat je een duidelijk beeld krijgt van de keuken.

Chat bubble icon 10
Carla uit Capelle aan den IJssel
13-06-2025
Perfect

Eigenhuis Keukens was gelinked aan ons nieuwbouw project dus het was logisch om daar een kijkje te gaan nemen. Toevallig kregen we ook een referentie van een goede vriend over de service en keukens van Eigenhuis Keukens. Onze adviseur was Timo... Lees meer

Chat bubble icon 10
Ronald uit Maarssen
10-06-2025
In 1 woord geweldig.

Keurige en prima ontvangst goede uitleg betreffende het totale plaatje van de keuken.

Chat bubble icon 10
J Hagendijk. uit Nieuwerkerk a/d IJssel.
05-06-2025
Alle vertrouwen in Eigenhuis Keukens

Voor een keuken voor ons nieuwbouwappartement zijn we bij Eigenhuis Keukens geweest en daar zeer vakkundig geadviseerd door Lars. Hij luistert goed naar onze wensen, kent zijn producten en te kiezen materialen en geeft veel informatie zonder ons te overvoeren. Het aantal... Lees meer

Chat bubble icon 10
Jos uit Leusden
05-06-2025
Uitstekend!

Wij werden vriendelijk ontvangen en er werd niet alleen geluisterd er werd ook meegedacht. Wij vonden dit een aangename ervaring en zouden het een ieder aanraden om bij Eigenhuis keukens, jouw droomkeuken te kopen.

Chat bubble icon 10
Morayno uit AMSTERDAM
04-06-2025