Onze nieuwe showroom in Amersfoort aan de Amsterdamseweg 29 is geopend!

Recept: limoncellotartelettes met walnoten voor het kerstdessert

In het The Lemon Kitchen Kookboek van onze ambassadrice Jadis Schreuder vind je 70 verrassend eenvoudige recepten, waaronder dit recept voor limoncellotartelettes met walnoten. Een ideaal recept voor het kerstmenu! Het recept voor citroentartelettes was voor velen al absolute favoriet, samen met het recept voor zelfgemaakte limoncello. Daarom besloot Jadis om een nieuwe variant te ontwikkelen; de limoncellotartelette! Krokant, bros, romig, fris én intens, dit recept blijft een winnaar!

Kerstrecept limoncellotartelettes | Eigenhuis Keukens
Borders
Page divider element

Bereidingstijd

De tartelettes smaken het lekkerst wanneer je ze één dag van tevoren maakt. De bereidingstijd voor 6 tot 8 tartelettes is circa 45 minuten.

Benodigdheden

  • Handrasp
  • Citruspers
  • Keramische bakbonen of rijst om blind te bakken
  • 6 tot 8 tartelettevormpjes
  • Zeef
  • Deegroller
  • Bakpapier
  • Keukenmachine (optioneel)

Tartelettebodem

Ingrediënten

  • 120 g bloem
  • 20 g amandelmeel
  • 50 g kristal- of rietsuiker
  • Zeste van 1 biologische citroen
  • ½ theelepel zout
  • 75 g koude roomboter
  • 1 middelgroot biologisch ei
  • Olie om in te vetten

Bereidingswijze

Zeef de bloem en doe deze samen met het amandelmeel, de suiker, de citroenzeste en het zout in een kom. Snijd de koude roomboter in kleine blokjes en voeg deze toe. Kluts het ei even los met een vork en voeg deze toe aan het mengsel. Kneed vervolgens alle ingrediënten met de hand door (als je een keukenmachine hebt kun je deze gebruiken). Blijf een paar minuten kneden, totdat er een samenhangend deeg is ontstaan (het deeg is goed zodra het niet meer aan je vingers blijft plakken). Mocht het deeg te nat zijn, dan kun je nog wat extra bloem toevoegen. Maak van het deeg een bal, verpak deze in plasticfolie en leg deze vervolgens voor 30 minuten in de koelkast. Verwarm ondertussen de oven voor op 180 °C.

Haal het deeg uit de koelkast en kneed het nog even met de hand door. Bedek het werkblad met wat bloem en strooi ook wat bloem over de deegroller. Druk de deegbal plat en rol deze gelijkmatig uit totdat deze een dikte van ongeveer ½ centimeter heeft gekregen. Vet de tartelettevormpjes in met de olie en bestrooi deze met een beetje gezeefd bloem zodat deze niet aan het vormpje blijven plakken. Verdeel het deeg gelijkmatig over de bodem van de vormpjes en vergeet ook niet de randen met deeg te bekleden. Bedek de vormpjes met bakpapier en leg hier vervolgens de keramische bakbonen of rijst op. Zet de tartelettes voor 15 minuten in de oven om ze blind te bakken. Verwijder de bonen of rijst en het bakpapier en bak de tartelettes vervolgens nog 5 minuten af zodat ook de binnenkant lekker krokant wordt.

Limoncellocrème

Ingrediënten

  • 2 biologische citroenen
  • 120 g kristalsuiker
  • 3 middelgrote eieren
  • 175 g ongezouten roomboter op kamertemperatuur
  • 100 ml limoncello
  • 8 walnoten

Bereidingswijze

Rasp en pers de twee citroenen uit en doe dit samen met de suiker en de eieren in een steelpan en breng dit rustig aan de kook tot het mengsel indikt. Zet het vuur uit en voeg de roomboter en limoncello aan het mengsel toe. Meng dit twee minuten, totdat er een lichte crème ontstaat.

Schenk de limoncellocrème tot aan de rand van de afgekoelde tartelettevormpjes en zet deze minimaal een half uur in de koelkast om het te laten opstijven. Zodra deze zijn opgesteven kun je de limoncellotartelettes afmaken door de walnoten op de crème te leggen. Eet smakelijk!

Deel jouw limoncellotartelettes met ons

Ga jij zelf dit verrukkelijke dessert maken voor het kerstdiner? Plaats dan vooral een foto van jouw zelfgemaakte limoncellotartelettes en tag ons én The Lemon Kitchen op Instagram en Facebook! Daarnaast raden we je aan om ons ook te volgen om op de hoogte te blijven van de laatste keukentrends, schitterende acties en een flinke dosis keuken inspiratie!

Showroomafspraak maken

Wij nodigen je graag van harte uit in één van onze vijf showrooms.

Afspraak maken
Klanten over Eigenhuis Keukens

Eigenhuis Keukens wordt gemiddeld beoordeeld met een 8.5 uit 10 op basis van 12 beoordelingen in de laatste 12 maanden.

Blob element background
Een aanrader voor iedereen!

Richard heeft ons fantastisch begeleid in alle keuzes voor onze nieuwe keuken. Eerlijk gezegd zagen we van te voren erg op tegen het hele circus van de zoektocht naar een nieuwe keuken. Richard nam uitgebreid de tijd, geeft kundig en... Lees meer

Chat bubble icon 10
Sophie uit Rotterdam
26-06-2026
2de keuken in 2 jaar tijd! Dat is niet zomaar…

Wij zijn wederom bij Eigenhuis Hoofddorp geweest voor onze keuken. En geholpen door Cathelyn, vorig jaar heeft ze ons ook al aan een hele mooie keuken geholpen. Nu gaan we (weer) verhuizen en mochten we weer op pad voor een... Lees meer

Chat bubble icon 10
Emily uit Naarden
15-05-2026
Fijne keuken winkel met zorg en ervaring

Ik ben inmiddels voor de tweede keer bij Eigenhuis Keukens geweest om mijn keuken uit te zoeken – en dat is natuurlijk niet zonder reden! Beide keren ben ik geweldig geholpen door Cathelyn. Zij is een ontzettend prettig persoon om... Lees meer

Chat bubble icon 10
Lizzy uit Hillegom
08-05-2026
Prettig, informeel en deskundig advies!

Wij zijn gisteren bij Eigenhuis Keukens geweest voor een afspraak met adviseur Marcel. Voor onze nieuwbouwwoning was de keuken al door de verkopers gekozen, maar Marcel heeft ons rustig en duidelijk meegenomen in alle gemaakte keuzes. Hij gaf deskundig advies... Lees meer

Chat bubble icon 10
Jessica uit Waddinxveen
25-04-2026
Wonderful kitchen design experience.(with Petra)

It is the second time for me to choose Eigen huis.Mrs Petra always welcome us with her professional advice and pretty smile.She had rich experience about kitchen design,helped us to find the best balance between practicality and personal preference.Especially on... Lees meer

Chat bubble icon 10
Shidan Liu(Harmony) uit rotterdam
19-03-2026
Professionele en persoonlijke begeleiding!

Onze ervaring met eigen huis keukens was zeer prettig. Het persoonlijke advies en de jarenlange ervaring van Petra zorgde voor een fijne samenwerking en ondersteuning om onze droomkeuken te kiezen.

Chat bubble icon 10
Joanne uit Capelle aan den IJssel
01-03-2026