Lenterecept: Krokante bruschetta met gegrilde asperge en beenham

De lente staat voor de deur en dat betekent weer heerlijk borrelen in de tuin. En daar hoort natuurlijk een lekker borrelhapje bij! Wat dacht je van deze bruschetta met groene asperges?!

Lenterecept: Bruschetta met groene asperges | Eigenhuis Keukens
Borders
Page divider element

De lente staat voor de deur! Dat betekent dat het weer tijd is voor zonnige avonden op je terras of in de tuin. Niets is op dat moment gezelliger dan een lenteborrel in de zon met je geliefde, familie of vrienden. En natuurlijk kan bij een borrel een heerlijk borrelhapje niet ontbreken! Wij voorzien je graag van inspiratie. Wat dacht je van een krokante bruschetta met een laagje geitenkaas, rucola, stukjes zongedroogde tomaat, en niet te vergeten een echte lentegroente: groene asperges?!

BENODIGDHEDEN VOOR 8 BRUSCHETTA’S:

  • 1 zakje rucola
  • Zout en peper
  • 4 eetlepels olijfolie
  • 8 plakjes beenham
  • 125 gram geitenkaas
  • 1 à 2 teentjes knoflook
  • 8 verse groene asperges
  • 8 zongedroogde tomaatjes
  • Parmezaanse kaas (vlokken)
  • 8 sneetjes brood naar keuze (bijvoorbeeld ciabatta of stokbrood)

Hoe maak je de bruschetta?

  1. Snijd het brood in stukjes en besmeer aan beide kanten met olijfolie. Dit hoeft niet veel te zijn, want je wil natuurlijk niet dat de broodjes aanbranden. Om de sneetjes te roosteren kan je ervoor kiezen om deze in een pan of onder de grill te leggen totdat ze licht bruin en lekker knapperig zijn. Laat de broodjes vervolgens even afkoelen.

    Heerlijk lenterecept koken | Eigenhuis Keukens

  2. Haal circa 3 centimeter van de onderkant van de asperges af en bestrijk de asperges met wat olijfolie en peper. Grill de asperges in een grillpan of koekenpan in circa 7 minuten gaar.
  3. Snijd de zongedroogde tomaatjes in stukjes en meng deze met de geitenkaas. Voeg eventueel zout en peper naar eigen smaak toe.
  4. Wrijf de afgekoelde broodjes in met een teentje knoflook en besmeer de bruschetta’s met het mengsel van geitenkaas en zongedroogde tomaatjes en leg er enkele blaadjes rucola op. Snijd de gegrilde asperges vervolgens in tweeën en rol deze in de plakjes beenham. Dit is natuurlijk optioneel! De bruschetta’s zijn ook overheerlijk zonder beenham.
  5. Leg de asperges, met of zonder ham, op de bruschetta’s en top af met parmezaanse kaas. En zo heb je in no-time een heerlijk lenterecept voor tijdens de borrel!
    Bruschetta recept met asperges en ham

Meer inspiratie voor lekkere recepten?

Vind je het leuk om vaker geïnspireerd te worden met leuke en lekkere recepten? Volg ons dan zeker op Facebook en/of Instagram! Wij delen hier regelmatig heerlijke recepten én de leukste keukentrends van dit moment.

Klanten over Eigenhuis Keukens

Eigenhuis Keukens wordt gemiddeld beoordeeld met een 9.4 uit 10 op basis van 168 beoordelingen in de laatste 12 maanden.

Blob element background
Deskundig en professioneel begeleiding

Het selectie- en ontwerpproces van de keuken verliep mede door de deskundigheid en professionaliteit van de keukenadviseur erg prettig. Als de installatie van de keuken net zo verloopt en als de keuken qua kwaliteit en uitstraling voldoet aan onze verwachting... Lees meer

Chat bubble icon 10
Albert uit Landsmeer
09-02-2025
Klant gericht

Luisteren goed naar wensen klant en zetten hun deskundigheid in om tot het gewenste resultaat te komen

Chat bubble icon 10
Johan uit Houten
05-02-2025
Klantvriendelijk en geen druk

We konden alles bekijken en bespreken, er werd goed geluisterd. Er was geen druk en ook geen tijdsdruk. Goed advies gekregen

Chat bubble icon 10
Carina uit van Dongen
01-02-2025
Kwaliteit in meedenken

Samen met de adviseur Wilco Kooij hebben we een fantastische keuken uitgezocht. Door wensen aan te geven heeft hij verschillende mogelijkheden aangeboden. Traditioneel, verrassend en out of the box. Al met al is het een totaal andere keuken geworden dan... Lees meer

Chat bubble icon 10
Van der Vliet uit Veenendaal
01-02-2025
Goed geholpen

Wij zijn erg goed geholpen!

Chat bubble icon 10
Tobias van Beekhuizen uit Leiden
31-01-2025
Goed geholpen en een fijne keuken uit kunnen zoeken.

Binnen de beperkingen (ruimte) die een appartement nu eenmaal oplevert is het maximum uit de mogelijkheden gehaald in samenwerking met de adviseur van Eigen Huis keukens. Wij zijn dik tevreden met de manier waarop we geholpen zijn en nemen de reistijd... Lees meer

Chat bubble icon 10
Leo uit Spijkenisse
31-01-2025