Eigen kerstkoekjes maken
20 december 2022Vind hier een snel en makkelijk recept voor eigen gemaakte kerstkoekjes. Ideaal om tijdens de kerstvakantie samen met kinderen te maken!



Lekkernijen tijdens kerst horen erbij, net als een schitterend versierde kerstboom en een mooi gedecoreerde tafel tijdens het kerstdiner. En hoe leuk is het om zelf heerlijke kerstkoekjes te maken? Vooral tijdens de kerstvakantie is het de ideale activiteit om te doen met kinderen. In deze blog vind je het recept voor de lekkerste kerstkoekjes!
Benodigdheden voor de lekkerste kerstkoekjes
Het maken van kerstkoekjes is vrij makkelijk, je hebt maar enkele ingrediënten nodig. Onderstaande hoeveelheden zijn gebaseerd op 24 kerstkoekjes. Als je meer of minder kerstkoekjes wilt maken, kun je uiteraard de hoeveelheden verhoudingsgewijs aanpassen.
Ingrediënten voor de koekjes
- 175 gram bloem
- 100 gram koude boter
- 150 gram witte/lichte basterdsuiker
- 1 eierdooier
- Snufje zout
- Snufje gember
- Snufje kaneel
Ingrediënten voor het glazuur
- 1 eetlepel eiwit
- 100 gram poedersuiker
- 1 eetlepel water
Benodigdheden uit de eigen keuken
- Zeef
- Mixer
- Uitsteekvormpjes
- Bakplaat met bakpapier
- Folie
- Spuitpen/plastic zakje
Recept voor eigen kerstkoekjes
1. Allereerst doe je de basterdsuiker in een kom. Maak kleine stukken van de koude boter om deze vervolgens bij de basterdsuiker te voegen. Voeg aansluitend de eidooier toe aan het geheel, net als de gezeefde bloem, kaneel, gember en een snufje zout. Mix kort maar krachtig het geheel totdat er een egaal deeg is gevormd. Wikkel dit in folie en laat het ongeveer 30 minuten rusten in de koelkast.
2. Verwarm de oven op 175 graden. Rol het afgekoelde deeg uit, steek met de vormpjes de koekjes uit het deeg en leg ze op een bakplaat met bakpapier. Vervolgens bak je de koekjes in ongeveer 12 minuten goudbruin. Laat ze, nadat ze uit de oven komen, goed afkoelen.
3. Nu de koekjes klaar zijn, is het tijd voor het glazuur. Meng de poedersuiker met een garde met het eiwit. Voeg vervolgens een eetlepel water toe en klop het geheel tot glad maar stevig wit mengsel. Mocht je het glazuur te dun vinden, kan je nog wat poedersuiker toevoegen. Is het glazuur juist te dik, voeg dan nog wat druppels water toe.
TIP: Wil je een andere kleur glazuur dan wit? Wees creatief met kleurstoffen om ook wat rode- en groene accenten toe te voegen!
4. Het is tijd om de koekjes te decoreren met het glazuur. Hiervoor kan je speciale spuitpennen gebruiken, al werkt een plastic zakje even goed. Wel moet je daarvoor een gaatje in het plastic zakje knippen waar je het glazuur doorheen kan spuiten. Nu kun je de koekjes gaan decoreren!
5. Laat het glazuur hard worden in circa 15 minuten. Nu zijn je kerstkoekjes helemaal klaar en kun je er ze gaan proeven. Maak het tafereel helemaal af met een heerlijke kop warme chocolademelk!
TIP: De kerstkoekjes zijn goed te bewaren in een afgesloten koekjestrommel. Bewaar ze alleen niet te lang, na 4 dagen worden de kerstkoekjes oud.
Meer keuken inspiratie bij Eigenhuis Keukens
Wil je vaker geïnspireerd raken door lekkere recepten of doe je graag ook andere keuken inspiratie op? Volg ons dan vooral op Facebook en Instagram. Op onze social media kanalen delen wij geregeld de lekkerste recepten, de mooiste keukens en handige keukentips!
Eigenhuis Keukens wordt gemiddeld beoordeeld met een 9.5 uit 10 op basis van 181 beoordelingen in de laatste 12 maanden.
Vriendelijke mensen die ons adequaat te woord hebben gestaan. Goede uitleg. Nadat later om enige verduidelijking werd gevraagd was dat geen enkel probleem. Er werd zelfs gezegd dat we gerust kunnen bellen als we meer vragen hebben. Kortom, het was goed... Lees meer
Een warm welkom van de dames aan de balie in Houten, vervolgd door een heerlijke cappuccino en rondleiding door de oogverblindende Eigenhuis Keukens vestiging in Houten. We gingen met de adviseur op een fijne open plek zitten en daar werden... Lees meer
Marco heeft uitgebreid de tijd voor ons genomen om de keuken te tekenen. Ook kundig advies en tips!
Jw wordt vrienslijk geholpen, wordt met je mee gedacht, adviseerd en komt met ideeën, komt afspraken na en biedt nazorg
Voor ons nieuwbouw appartement zijn wij terechtgekomen bij Eigenhuis Keukens in Hoofddorp. Wij zijn hier warm ontvangen met koffie om daarna de showroom door te wandelen. Mooie keukens en genoeg keus. Aansluitend zijn wij met keukenadviseur Ricardo gaan zitten, zodat... Lees meer
Na een keukenbrand moesten wij op stel en sprong een keuken bestellen en zijn teruggegaan naar Eigenhuis Keukens omdat we daar 8 jaar geleden ook fijn geslaagd zijn. Gino en zijn collega's hebben er alles aan gedaan om zo snel... Lees meer